• Profil školy

• Naša základná škola je plnoorganizovaná. I.stupeň má 12 tried, nevštevuje ju 295 žiakov a II.stupeň má 16 tried s počtom 374 žiakov. Priemerný počet žiakov v triede je 24. Školský klub detí navštevuje 150 žiakov. V škole pracuje 41 učiteľov, 6 vychovávateliek školského klubu detí a 1 špeciálny pedagóg. O čistotu a stravovanie sa stará 19 správnych zamestnancov.

CUDZIE JAZYKY

Zameriavame sa na výučbu cudzích jazykov. Od 3. ročníka sa vyučuje anglický a nemecký jazyk ako povinný predmet, francúzsky jazyk od 5. ročníka. Žiaci I.stupňa môžu získavať vedomosti z cudzích jazykov navštevovaním záujmových krúžkov.
          Vybudovaním 2 odborných učební (jazykového laboratória a počítačovej učebne), v hodnote takmer jeden milión Sk, sústreďujeme pozornosť na zavádzanie nových foriem a metód práce vo vyučovaní - aplikovaním moderných výučbových technológií do takmer všetkých vyučovacích predmetov.

Záujmová činnosť

Žiaci majú možnosť svoje záľuby rozvíjať aj v mimovyučovacom čase. V škole pracuje 31 záujmových krúžkov, do ktorých je zapojených 549 žiakov. Orientujeme sa najmä na cudzie jazyky, ochranu prírody, počítačovú gramotnosť, matematiku, slovenčinu a tiež šport.Žiaci pod vedením učiteľov a vychovávateliek vydávajú školský časopis BODKA, ktorý informuje o živote školy. Členovia rozhlasového krúžku pravidelne pripravujú relácie do školského rozhlasu.

ODBORNÁ STAROSTLIVOSŤ

Vyučujúci pripravujú žiakov na predmetové súťaže a olympiády.
          Veľkú pozornosť venujeme monitorovaniu správania detí. Pravidelne spolupracujeme s pedagogicko - psychologicou poradňou, s detským integračným centrom a v začiatkoch odstraňujeme negatívne javy správania sa žiakov.

Deťom s poruchami učenia a správania pomáha zvládnuť školské povinnosti špeciálny pedagóg.

Školský klub detí (ŠKD) zabezpečuje starostlivosť o žiakov I.stupňa v čase pred vyučovaním a po vyučovaní.
          ŠKD je v prevádzke ráno od 6.30 - do 7.45 hod. a popoludní po vyučovaní do 16.30 hod.

Odborné učebne chémie, prírodopisu a fyziky slúžia na názorné vyučovanie odborných predmetov.

Rozvoj telesnej zdatnosti detí sa uskutočňuje v dvoch telecvičniach a posilňovni. V telocvični sa ukončila I.etapa budovania horolezeckej steny.

Technické zručnosti žiaci získavajú na pracovnom vyučovaní, ktoré sa vyučuje v školskej dielni. V školskej kuchynke sa dievčatá učia základom varenia a pečenia.